Tüm Türkiye'ye 1000TL ve üzeri alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ!

Sıkça Sorulan Sorular

     Bugüne kadar merak ettiğiniz konularla ilgili bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlerden gelen soruları derleyerek bir destek sayfası oluşturduk. Amacımız size ve hediye gönderdiğiniz sevdiklerinize mutlu bir deneyim yaşatmak.

Aradığınız sorunun cevabını burada bulamadıysanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Neden kağıt çiçek?

Bu sorunun aslında bir çok cevabı var.:) 

 • Çiçek bakmakta zorlanan, ancak evinde ya da ofisinde çiçek ve bitki bulundurmaktan hoşlananlar için,
 • Çiçeğe alerjisi olanlar için,
 • El emeği, sıra dışı ve özgün bir hediye arayanlar için,
 • Hastaneye çiçek göndereceğim ama odaya almayacaklar diye üzülenler için güzel bir alternatif.

 

Kağıt çiçekleri nasıl yapıyorsunuz?

Tüm ürünlerimiz 2 kadın girişimci olan Selin ve Yasemin tarafından özenle sizler için tasarlanıyor. Buketlerin üretim aşamasında da yine kadın emeğini ve özenini görebilirsiniz. Ev işleri veya çocuklarıyla ilgilenmek, dolayısıyla evde kalmak zorunda olan kadınlarla çalışarak onlara ekonomik bir destek veriyoruz.

 

Hangi kağıtları kullanıyorsunuz?

Kağıt çiçek veya karton dekorlar için  dünyada birçok kağıt çeşidi kullanılıyor. Bu kağıtlara krepe, karton ve peluru örnek verebiliriz. Biz A! Ne Hoş olarak 160 ve 300 gsm arasındaki ağırlıklarda, hamuru boyalı, ithal kartonlar kullanıyoruz. Günlük hayatta kullandığımız kağıtlar çoğunlukla 80-90 gsm’dir. Dolayısıyla kullandığımız kartonlar şeklini korur, çok daha uzun ömürlü ve mukavimdir.

 

Ürünleri nasıl paketliyorsunuz?

Hediyeniz kutusunda, pelur dolgu ile, korunaklı şekilde vazosuyla beraber gönderiyoruz. Her bir buketin kendine özel bir numarası vardır, buketlerin boynuna astığımız etiketten bu ürünün kaçıncı işimiz olduğunu takip edebilir, sevdiğinize iletmek istediğiniz notu bu etikete ekleyebiliriz. Bu sayede hediyenize son bir özgün dokunuş yapmış olursunuz. İnstagram videomuzdan da paketlememizi görebilirsiniz.

 

Siparişimi birine hediye olarak göndermek istiyorum, fakat paket içinde faturanın gönderilmesini istemiyorum, bu mümkün müdür?

Evet, mümkün. Siparişinizi tamamlarken fatura ve teslimat adresim farklı kısmını işaretleyerek bunu sağlayabilirsiniz.

 

Teslimat koşulları nelerdir?

Ürünlerimizi korunaklı kutularında, tüm Türkiye’ye kargo ile gönderebiliyoruz. 

Siparişleriniz en geç 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Kargo firmalarında yaşanan yoğunluk nedeniyle siparişinizin ulaşma süresi konusunda garanti verememekteyiz. 

Özel üretimle hazırlanacak ürünlerin, hazırlanma süresi, teslimat koşulları ve süresi değişiklik göstermektedir.

 

Siparişimin durumunu nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi verdikten sonra size bir onay maili gelecektir. Siparişiniz kargo veya kuryeye teslim edildiğinde, takip numarası ile size bir mail daha ulaşacaktır. 

 

Yurt dışı gönderiminiz var mı?

Evet, yurt dışına gönderim yapmaktayız, sipariş vermeden önce bizimle iletişime geçip, göndereceğiniz  ülkeye göre kargo ücretini öğrenebilirsiniz. Kargo ücreti alıcıya aittir.

 

Kağıt çiçeklerin bakımı nasıl yapılır? Toz tutmaz mı?

Kağıt çiçekler, düşünüldüğünün aksine uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Çiçeklerin bakımı için ekstradan bir çaba harcamanız gerekmez. Canlı bitkilerini yaşatamayan ama evinde dekor olarak çiçek isteyenler için ideal bir seçimdir. Ömürlerini daha da uzatmak ve iyi görünmelerini sağlamak için tavsiyelerimizi aşağıda görebilirsiniz.

Toz alıcı temiz ve kuru bir bezle yaprakların üzerinden toz alabilirsiniz. Daha kıvrımlı yüzeyler içinde kalan alanlar için toz alıcı fırçalar kullanabilirsiniz. Önemli olan kullandığınız toz alıcının kuru olmasıdır.

Güneşe karşı dayanıklı kağıtlar kullanmamıza rağmen, pencere kenarı gibi direkt güneş ışığı altında olan alanlarda sürekli tutmamanız, renklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Çiçekleri  ıslatmayınız ve yüksek nemli ortamlarda bulundurmayınız.

 

Özel üretim sipariş çalışıyor musunuz?

Tabi ki! Eviniz, ofisiniz için kalıcı dekorlar üretebileceğimiz gibi, doğum, düğün vb. özel günleriniz için de dekor, hediyelik ürünler tasarlayabiliyoruz.

Fiyatlar büyüklük, üretim süresi ve tasarıma göre değişebiliyor. Özel üretim dekor, çiçek ve hediyeliklerin siparişle beraber toplam tutarın ödenmesiyle beraber üretime başlıyoruz.

Siparişiniz için istediğiniz tasarıma ait tarifler, varsa örnek resimler ve yetişmesi gereken tarihi belirterek bir email atmanızı rica ederiz.

Doğum Odası Süsleme
Bebek odalarına artık çiçek götürebilirsiniz! Hem hastane odasını, hem de sonrasında bebeğinizin odasını dekore edebileceğiniz, isme özel yeni doğan kapı süsü, lohusa tacı, buket, süsleme ve hediyelikler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Salgın sebebiyle, üretim süreçlerimizle ilgili farklılıklar olabiliyor, doğumdan en az 1.5 ay önce sipariş geçmenizi tavsiye ediyoruz ki erken doğum gibi durumlarda hazırlıklı olalım.

Düğünler
Düğün, nişan ve söz davetlerinde farklı detaylar arıyorsanız, gelin buketinin düğün sonrasında evinizde dekoratif bir obje olarak yer almasını isterseniz; A! Ne Hoş’un düğün koleksiyonuna bir göz atın! Siparişe özel olarak; düğün dekorları, backdroplar, gelin buketi, bekarlığa veda, nişan veya nikah hediyelikleri tasarlayabiliyoruz. Salgın sebebiyle, üretim süreçlerimizle ilgili farklılıklar olabiliyor, özel gününüzden en az 1.5 ay önce sipariş geçmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Workshop/Atölye çalışmalarınız oluyor mu?

Evet oluyor(du). Ancak şu an salgın sebebiyle atölyemizdeki workshop çalışmalarını dondurduk. Fakat ilk fırsatta Youtube üzerinden eğitimler vermeyi planlıyoruz. Instagram hesabımızda da IGTV’de daha önce yapmış olduğumuz workshopları bulabilirsiniz.

 

Atölyenizi ziyaret edebilir miyim?

Korona nedeni ile bu dönem için atölyemize misafir kabul edemiyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

 

Mağazamda ürünlerinizi satmak istiyorum, toptan fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?

Öncelikle teşekkürler! Evet toptan satış yapıyoruz. Lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Kurumsal firmalarla çalışıyor musunuz? Sizinle nasıl iletişime geçebiliriz?

Evet, bireysel işlerimizin yanı sıra markalar için de özgün ve akılda kalıcı detaylar üretiyoruz. İhtiyacınız olan tüm detayları bize mail atarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha önce yapmış olduğumuz işleri ve markaları Kurumsal İşler sayfamızdan görebilirsiniz. 

Verdiğimiz hizmetler;

 • Vitrin, lansman ve ofis dekorları
 • Şirket içi ve şirket dışı etkinlik dekorları
 • Ürün lansmanı için geçici dekorlar 
 • Kurum içi atölyeler
 • Online atölyeler
 • Kurumsal Hediyeler 
 • Fotoğraf çekimleri için prop tasarımı,styling ve fotoğraf çekimi

 

Sürdürülebilirlik adına neler yapıyorsunuz?

Kağıt çiçek buketlerimiz çevre dostu ürünlerdir. Kullanılan ithal kartonlar FSC, PEFC, ECF sertifikalıdır. Bu sertifikalar kartonların kontrollü kesim yapılan, sürdürülebilir ormanlardan sağlandığını belgeler. Tercih ederseniz kolaylıkla geri dönüşüme de katılabilir. Biz de her an, bu alanda yurtiçi ve yurtdışındaki gelişmeleri izliyor, ürünlerimizin daha da çevreye duyarlı olabilmesi için neler yapabiliriz takip ediyoruz.